ДСК і турніки
Гарна, правильна постава і турнік
Ми часто лаємо своїх дітей, помічаючи, як вони сутуляться. А скільки таких моментів ми не помічаємо? Звичайно, стежити за поставою і привчати дитину до самоконтролю необхідно, але не тіште себе надією, що людина може бути прямим як струна.
Малопомітні, невеликі вигини хребта в бік (в межах норми) не тільки неминучі, але й необхідні – це забезпечує пом'якшення поштовхів та струсів тіла під час ходьби, бігу, стрибків.
Один з методів вирівнювання та розвантаження хребта – це звичайний вис на турніку. Висіти можна навіть пасивно, не підтягуючись, не розгойдуючись. Просто візьміться за перекладину і висите стільки, наскільки вистачає сил. Намагайтеся при цьому розслабити м'язи спини і попереку.
Відпускаючи поперечину, НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ СПРЫГИВАЙТЕ, а плавно опускайтеся на носочки. Інакше при стрибку всі хребці, які ви так ретельно витягали, знову змістяться, звівши результат тренування до нуля.
Зауважте, дана вправа можуть виконувати НЕ ТІЛЬКИ ДІТИ, але і люди БУДЬ-якого ВІКУ і СТАТІ. Якщо сил у руках досить – можете, трохи розгойдуватися вперед-назад або в сторони.
Так само для підтримки здоров'я хребта можна виконувати полувис - ноги стоять на підлозі, але на них ви перекладаєте тільки вага нижньої частини тіла, щоб у висі знаходилося тільки тулуб. Розслабтеся і відчуйте, як розтягується грудний відділ хребта.
Ну а для тих, хто сповнений сил і енергії відмінним вправою будуть класичні підтягування. Основна користь від них – зміцнення корсета (м'язів спини, які виконують функцію підтримки хребта). Як правило, чим міцніше корсет – тим рівніше і здоровіше хребет.